Klášterní zahrada Chotěšov

 

Kdo jsme

Jsme majitelé nádherné jižní zahrady, která je součástí areálu Narodní kulturní památky Klášter Chotěšov. Spolu s našimi přáteli tvoříme neformální a volné sdružení lidí, kteří věnují tomuto výjimečnému místu svojí energii, práci, péči a lásku tak, aby byla napravena devastace minulých let a kouzlo místa mohlo žít dál. V zahradě působíme od roku 2008.

ak. soch. Miloslava Lukášová

Vystudovala VŠUP, obor Sklo, šperk, drobná plastika. Po škole začala pracovat s hendikepovanými dětmi v Jedličkově ústavu v Praze, později spoluzakládala a několik let pracovala na pozici vedoucí chráněné dílny pro osoby s kombinovaným postižením Letohrádek Vendula v Horním Bezděkově.

Zároveň se věnuje práci v oblasti osobnostního rozvoje a krizové intervence, pořádá semináře a výcvik zabývající se sebepoznáním a regresní technikou. Několik let pořádá dílny, na kterých vyučuje tradiční umělecká řemesla. Velkým koníčkem je pro ni vše, co se týká zahrad a zahradní architektury.

Ing. Lubor Šimek

Absolvoval ČVUT, obor Pozemní stavby. Své technické vzdělání a profesi projektanta – statika kombinuje se zájmy v oblasti umění, zejména hudby, architektury, řemesel, psychologie. Na starosti tak má všechny technické záležitosti a realizuje se především v úkolech vyžadujících "mužskou ruku a tažnou sílu", vedle toho se příležitostně podílí na rozvoji kulturního dění v klášteře.

V zahradě dále působí a velmi nám pomáhají tito naši přátelé:

Romana a Zdeněk Cihlářovi – chov ovcí (606 398 124)

Lucka Štenglová – chov koní (606 055 334)

Daniela Okrouhlá – pěstování bylin

Maruška Holá, Tomáš Holan,

David a Katka Štětkovi (indiánská sauna) 604 122 409, a mnoho dalších…

Dále spolupracujeme s těmito partnery:

Obec Chotěšov

SDH Chotěšov

ZŠ Chotěšov

Spolek Klášter Chotěšov

Správní úřad chotěšovského kláštera – lesovna

Místní akční skupina Radbuza

Národní památkový ústav – ú.o.p. v Plzni

Plzeňský kraj